Job Description

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Η εμπειρία του πελάτη από την εξυπηρέτηση που του παρέχει πρέπει να είναι πάντα θετική, δίκαιη, φιλική και ευγενική.
  • Καταχωρεί τις πωλήσεις σε ταμειακή μηχανή σαρώνοντας είδη, αναλύοντας και αθροίζοντας τις αγορές των πελατών.
  • Επιλύει ζητήματα πελατών και απαντά σε ερωτήσεις.
  • Αγορά τσαντών εάν χρειάζεται.
  • Επεξεργάζεται συναλλαγές επιστροφής.
  • Αναλύει και συνοψίζει τις αγορές καταγράφοντας τιμές, τμήματα, φορολογητέα και μη είδη και λειτουργία ταμειακής μηχανής.
  • Εισάγει τις αλλαγές τιμών ανατρέχοντας σε δελτία τιμών και ειδικά δελτία εκπτώσεων.
  • Εκπτώσεις για αγορές με εξαργύρωση κουπονιών (όπου απαιτείται)
  • Εισπράττει πληρωμές σε μετρητά, επιταγές ή χρεώσεις από πελάτες και πραγματοποιεί αλλαγές για πελάτες με μετρητά.
  • Επαληθεύει την αποδοχή της πίστωσης ελέγχοντας και καταγράφοντας τον αριθμό ταυτότητας, άδειας οδήγησης κλπ. και λειτουργίας συστημάτων εξουσιοδότησης πιστωτικών καρτών.
  • Εξισορροπεί το συρτάρι μετρητών μετρώντας τα μετρητά στην αρχή και στο τέλος της βάρδιας εργασίας.
  • Παρέχει πληροφορίες τιμολόγησης απαντώντας σε ερωτήσεις.
  • Διατηρεί τις λειτουργίες ταμείου ακολουθώντας πολιτικές και διαδικασίες και αναφέροντας τις απαραίτητες αλλαγές.
  • Διατηρεί ένα ασφαλές και καθαρό περιβάλλον εργασίας με συμμόρφωση με διαδικασίες, κανόνες και κανονισμούς.
  • Συμβάλλει στην ομαδική προσπάθεια επιτυγχάνοντας σχετικά αποτελέσματα όπως απαιτείται.

Προσόντα/Δεξιότητες Ταμείου:

  • Φιλική και θετική στάση
  • Άριστη εξυπηρέτηση πελατών
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας
  • Δυνατότητα αλλαγής
  • Βασικές μαθηματικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ελληνικά ή/και αγγλικά είναι απαραίτητα

Απαιτήσεις Εκπαίδευσης και Εμπειρίας:

  • Απολυτήριο Λυκείου ή ισότιμο επιθυμητό
  • Επιθυμητή εμπειρία 1 έτους λιανικής κλπ.
  • Αποτελεσματική επικοινωνία και δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών
  • Προσαρμόζει εύκολα το πρόγραμμα, τις εργασίες και τις προτεραιότητες όταν είναι απαραίτητο για να καλύψει τις επιχειρηματικές ανάγκες

Όλα τα βιογραφικά θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού και θα χρησιμοποιηθούν μόνο για σκοπούς πρόσληψης και απασχόλησης σε εργασία.

Όλες οι αιτήσεις να συνοδεύονται με βιογραφικό (CV) και να αποστέλλονται: [email protected][email protected]

Information

Cyprus,

Cash Desk/ Cashier

HORECA

a year ago

Experience Required:
1+ year
Education Required:
High School Diploma