Engino – Net Limited ζητά να προσλάβει Μηχανολόγο Χειριστή Μηχανών/Υπεύθυνο/η βάρδιας για πλήρη απασχόληση, στη Λεμεσό. Ευκαιρία για άμεση εργοδότηση.

Ποιοι είμαστε:

Η Engino δημιουργήθηκε το 2004, έχοντας την πεποίθηση ότι η ζωή είναι πλουσιότερη όταν καταλαβαίνουμε πώς λειτουργεί ο κόσμος.

Στην Engino δημιουργούμε εκπαιδευτικά κατασκευαστικά παιχνίδια αιχμής που βοηθούν τα παιδιά όλων των ηλικιών να αποκτήσουν ή να διευρύνουν τις μαθησιακές τους ικανότητες και να βιώσουν την απεριόριστη συγκίνηση της επιστημονικής ανακάλυψης. Είμαστε εξαιρετικά υπερήφανοι που είμαστε πρωτοπόροι του STEM (Science, Technology, Engineering, Math) για πάνω από 20 χρόνια τώρα. Καθώς η εταιρεία μας μεγαλώνει, συνεχίζουμε να καινοτομούμε και να βρίσκουμε καλύτερους τρόπους για να εμπνεύσουμε την επόμενη γενιά εφευρετών να ξεκλειδώσουν όλες τις δυνατότητές τους.

Περιγραφή θέσης:

Ο/Η μηχανολόγος αναμένεται να εργαστεί κάτω από υφιστάμενους Μηχανολόγους ως εκπαιδευόμενος/η χειριστής μηχανών και υπεύθυνος/η βάρδιας, εκ περιτροπής με βάρδιες κύκλου 3 εβδομάδων (1η Βάρδια 6.00-14.00, 2η Βάρδια 14.00-22.00, 3η Βάρδια 22.00-6.00). Στους προσληφθέντες θα παραχωρηθεί εμπειρική και θεωρητική εκπαίδευση στον τομέα των πλαστικών (σχεδιασμός πλαστικού, κατασκευή καλουπιών, τοποθέτηση στις μηχανές, ρυθμίσεις, συντήρηση, επισκευές, ασφάλεια κλπ.). Επίσης στα υπόλοιπα μηχανήματα της παραγωγής για τα οποία θα ασχολείται με την συντήρηση, επιδιόρθωση και Trouble shooting.

Απαραίτητα προσόντα:

Πτυχίο Μηχανολογίας ή Ηλεκτρολογίας

Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα βάρδιας

Δυναμική προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες διοίκησης, διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού και επίλυσης προβλημάτων.

Διάθεση για μάθηση και εκπαίδευση.

Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας

Τουλάχιστον δύο χρόνια εμπειρίας σε οποιαδήποτε άλλη εργασία.

Εμπειρία σε ανάλογη θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν και θα ληφθεί υπόψιν στην αμοιβή.

Καθήκοντα της θέσης:

Εγκατάσταση και Ρύθμιση καλουπιών στις μηχανές παραγωγής injection moulding και πακεταρίσματος

Χειρισμός των μηχανών παραγωγής πλαστικού

Χειρισμός των μηχανών αυτόματου πακεταρίσματος

Συνεχόμενη επίβλεψη της παραγωγής και διασφάλιση της ποιότητας

Γέμισμα των μηχανών με υλικό και χρώματα

Καθαρισμός και συντήρηση μηχανών, περιφερειακών μηχανημάτων και καλουπιών

Πακετάρισμα παιχνιδιών χειρωνακτικά και διακίνηση προϊόντων προς και εκτός αποθήκης

Εφαρμογή του συστήματος ISO 9001 και γενικότερα των διαδικασιών

Να ταξιδεύει στο εξωτερικό εάν χρειάζεται για εκπαίδευση ή/και εργασίες που αφορούν τις ανάγκες της εταιρείας

Οτιδήποτε άλλο θεωρηθεί απαραίτητο από την Διεύθυνση.

Ωφελήματα:

Μισθός και άλλα ωφελήματα αναλόγως προσόντων και πείρας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email: [email protected] με επικεφαλίδα “Μηχανολόγος Υπεύθυνος Βάρδιας”.

Information

Cyprus, Limassol

Mechanical Engineer

Plastic Industry

3 years ago

Experience Required:
2+ years
Education Required:
University Degree