O Υπεύθυνος Αποθήκης παίζει σημαντικό ρόλο για μας, καθώς η σωστή λειτουργία μίας αποθήκης, αποτελεί τη βάση για την ομαλή λειτουργία της εταιρείας μας. Αν αυτός ο ρόλος πιστεύεις ότι σου ταιριάζει και μπορείς να ηγηθείς του τμήματος αυτού, αναμένουμε το βιογραφικό σου στο: [email protected]

Καθήκοντα:

  • Ο προγραμματισμός, η διαχείριση και η κατανομή ανθρώπων και εργασιών ώστε να εξασφαλίζεται η βέλτιστη απόδοση και η μεγιστοποίηση της ικανοποίησης των πελατών.
  • Η διοίκηση, η παρακίνηση, η εκπαίδευση και η ανάπτυξη της ομάδας αποθηκάριων
  • Η οργάνωση των αποθηκευτικών χώρων και η τακτοποίηση των ειδών σε αυτούς
  • Η επίβλεψη των παραλαβών, η συλλογή και εκτέλεση των παραγγελιών ώστε να εξασφαλίζεται η ορθή και άμεση παράδοση αυτών προς τους πελάτες
  • Η έκδοση των προαπαιτούμενων παραστατικών και ο συντονισμός και η οργάνωση της δρομολόγησης
  • Η συνεχής παρακολούθηση των ποσοτήτων και της ποιότητας των αποθεμάτων με σκοπό την πλήρη παρακολούθηση και αξιοποίηση τους
  • Οργάνωση απογραφών
  • Συνεχής βελτίωση των διαδικασιών, ενσωμάτωση νέων τεχνολογιών και πρακτικών
  • Επικοινωνία με πελάτες για επίλυση προβλημάτων – παραπόνων
  • Προσήλωση στην επίτευξη των στόχων
  • Προώθήση ενός ασφαλούς εργασιακού περιβάλλοντος.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Logistics, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή παρεμφερές κλάδο θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Απαραίτητη η 3ης-5ης εμπειρία σε αντίστοιχη θέση μηχανογραφημένης αποθήκης
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ, ERP συστημάτων, WMS – Θέση – Ράφι
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Προσωπικά χαρακτηριστικά: Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες, εργατικότητα, ομαδικό πνεύμα, ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια, προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Προσφέρονται:

  • Άριστο Περιβάλλον Εργασίας
  • Ελκυστικό Πακέτο Απολαβών
  • Προοπτικές Ανέλιξης

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν απόλυτης εχεμύθειας και αφού αξιολογηθούν, θα γίνει επικοινωνία με τους υποψήφιους που πληρούν τα προσόντα, για διευθέτηση συνάντησης.

Information

Cyprus, Limassol

Warehouse Supervisor

Logistics

2 years ago

Experience Required:
1+ year
Education Required:
Higher Education Diploma