Job Description

Η εταιρεία Πέργαμος ζητά να προσλάβει Λειτουργό Πωλήσεων για το κατάστημά της στην Λεμεσό, στο τμήμα επίπλων εσωτερικού και εξωτερικού χώρου και διακοσμητικών σπιτιού.

Περιγραφή θέσης εργασίας και καθήκοντα:

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α ευθύνεται για τη διακόσμηση του καταστήματος επίπλων και την ανάπτυξη των πωλήσεων, τη διαχείριση και την ικανοποίηση των πελατών και την υποστήριξη της εμπορικής στρατηγικής της εταιρείας.

Υποδοχή και άριστη εξυπηρέτηση των πελατών, με εισηγήσεις και προτάσεις διακόσμησης

Ετοιμασία οικονομικών προσφορών

Καταχώρηση και διαχείριση παραγγελιών

Ομαλή και σωστή λειτουργία του τμήματος

Διατήρηση του εκθετηρίου σε άριστη κατάσταση (καθαριότητα, διακόσμηση κτλ)

Άμεση επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα μάρκετινγκ της εταιρείας στα κεντρικά γραφεία

Αναζήτηση τρόπων για την ανάπτυξη των πωλήσεων και την προσέλκυση νέων πελατών

Αποτελεσματική εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας και των τεχνικών πωλήσεων

Επίλυση προβλημάτων και διατήρηση των καλών σχέσεων των πελατών με την εταιρεία

Απαιτούμενα Προσόντα:

Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και MS Office

Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, γραπτή και προφορική

Ικανότητες αποτελεσματικής διαπροσωπικής επικοινωνίας

Θετική και δημιουργική διάθεση προσανατολισμένη στην άριστη εξυπηρέτηση του πελάτη

Δεξιοτεχνία στη διακόσμηση

Οργανωτικές ικανότητες με ευχάριστη προσωπικότητα και δημιουργικότητα

Ακεραιότητα χαρακτήρα

Υπευθυνότητα, ακρίβεια, προσοχή στην λεπτομέρεια, πρωτοβουλία, ανάληψη ευθυνών και εργατικότητα

Προϋπηρεσία στις πωλήσεις και γνώση του επίπλου θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Απόφοιτος σχολής Interior Design, ή Διακόσμησης θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Γνώση σχεδιαστικού προγράμματος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Απολαβές

Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης

Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον

Ωράριο 38 ώρες την εβδομάδα (2 Τετάρτες τον μήνα 09:00 – 14:00 και 2 Τετάρτες τον μήνα all day Off)

Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο [email protected] .

Παρακαλώ πολύ όπως αναφέρετε την θέση για την οποία υποβάλλετε την αίτηση σας, “Λειτουργός Πωλήσεων – Cosmopolitan Living Λεμεσός ”.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Αιτήσεις που δεν πληρούν τα απαιτούμενα δεν θα ληφθούν υπόψη

Information

Cyprus, Limassol

Sales Consultant

Retail Stores

3 years ago