Job Description

Η Εταιρεία:
Η CNP ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ, η μεγαλύτερη ασφαλιστική εταιρεία Γενικού Κλάδου στην Κύπρο και μέλος του διεθνούς ασφαλιστικού κολοσσού CNP ASSURANCES, στα πλαίσια υλοποίησης του στρατηγικού της σχεδιασμού, επιθυμεί να εργοδοτήσει νέα, δυναμικά και φιλόδοξα άτομα στο Τμήμα Αποδοχής Κινδύνων στη Λευκωσία για να ενισχύσει την ήδη ισχυρή ομάδα της .

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Αξιολόγηση νέων προτάσεων και τροποποιημένων Ασφαλιστικών Συμβολαίων
  • Καταχωρήσεις στο ηλεκτρονικό σύστημα/έλεγχοι καταχωρήσεων/ εκδόσεις νέων συμβολαίων/τροποποιήσεων και διανομή τους στο Δίκτυο Πωλήσεων
  • Ετοιμασία προσφορών
  • Εξυπηρέτηση πελατών και συνεργατών
  • Συμμετοχή σε έργα τεχνολογικής αναβάθμισης

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Απολυτήριο Σχολής Μέσης Παιδείας με βαθμό 17/20 και άνω ή ισότιμο βαθμό σχολών ιδιωτικής εκπαίδευσης
  • Πανεπιστημιακό Δίπλωμα (σε περίπτωση μη ύπαρξης εργασιακής εμπειρίας σε ίδια ή παρόμοια θέση εργασίας, θα προτιμηθούν σπουδές που δίνουν βάσεις για τις θέσεις εργασίας π.χ μηχανική, θετικές επιστήμες κλπ)
  • Εξαίρετη γνώση και χρήση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, τόσο στην προφορική όσο και στη γραπτή επικοινωνία
  • Εξαίρετη γνώση Η/Υ, διαδικτυακών και άλλων εφαρμογών (Word/Excel etc.)
  • Εμπειρία στην ασφαλιστική βιομηχανία τουλάχιστο 3 έτη
  • Πολύ καλές αναλυτικές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ευελιξία και διάθεση για συνεχή ανάπτυξη ώστε να παρέχεται άριστη εξυπηρέτηση στους πελάτες και συνεργάτες της Εταιρείας

Άλλοι ακαδημαϊκοί/επαγγελματικοί τίτλοι / σεμινάρια ή εμπειρία που σχετίζεται με την αξιολόγηση κινδύνων θα θεωρηθούν ως πλεονέκτημα

Τοποθεσία:
Στα γραφεία της εταιρείας στη Λευκωσία.

Απολαβές και Ωφελήματα:
Οι απολαβές θα είναι αναλόγως προσόντων και εμπειρίας και θα περιλαμβάνει ένα ελκυστικό πακέτο μισθού και παροχών καθώς και ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σταθερό και γεμάτο προκλήσεις εργασιακό περιβάλλον.

Προθεσμία υποβολής αίτησης μέχρι τις 31/01/2022.

ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι επικρατέστεροι υποψήφιοι θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Information

Cyprus, Nicosia

Risk Acceptance Officer

Insurance Services

2 years ago

Experience Required:
1+ year
Education Required:
Bachelor’s Degree