Χειριστής/τρια Μηχανών – Engino-Net limited

- Full Time

Limassol

Posted on: 14/09/2020

Job Details

Industry-: Plastic Industry
Qualification:- Technical or Occupational Certificate
Job Description:-

Eυκαιρία για άμεση εργοδότηση από την Engino στη Λεμεσό για την θέση του ” Χειριστή Μηχανών” έκχυσης πλαστικού – Πακεταρίσματος.

Ποιοι είμαστε:

Η Engino δημιουργήθηκε το 2004, έχοντας την πεποίθηση ότι η ζωή είναι πλουσιότερη όταν καταλαβαίνουμε πώς λειτουργεί ο κόσμος.

Στην Engino δημιουργούμε εκπαιδευτικά κατασκευαστικά παιχνίδια αιχμής που βοηθούν τα παιδιά όλων των ηλικιών να αποκτήσουν ή να διευρύνουν τις μαθησιακές τους ικανότητες και να βιώσουν την απεριόριστη συγκίνηση της επιστημονικής ανακάλυψης. Είμαστε εξαιρετικά υπερήφανοι που είμαστε πρωτοπόροι του STEM (Science, Technology, Engineering, Math) για πάνω από 20 χρόνια τώρα. Καθώς η εταιρεία μας μεγαλώνει, συνεχίζουμε να καινοτομούμε και να βρίσκουμε καλύτερους τρόπους για να εμπνεύσουμε την επόμενη γενιά εφευρετών να ξεκλειδώσουν όλες τις δυνατότητές τους.

Περιγραφή θέσης:

Ο εργαζόμενος αναμένεται να εργαστεί κάτω από υφιστάμενους Μηχανολόγους ως εκπαιδευόμενος χειριστής μηχανών, εκ περιτροπής με βάρδιες κύκλου 3 εβδομάδων (1η Βάρδια 6.00-14.00, 2η Βάρδια 14.00-22.00, 3η Βάρδια 22.00-6.00). Η εργασία θα είναι πενθήμερη συμπεριλαμβανομένου του Σαββάτου εκ περιτροπής (το Σάββατο θα αντικαθίσταται με αργία τις καθημερινές ή θα πληρώνεται έξτρα). Στους προσληφθέντες θα παραχωρηθεί εμπειρική και θεωρητική εκπαίδευση στον τομέα των πλαστικών (σχεδιασμός πλαστικού, κατασκευή καλουπιών, τοποθέτηση στις μηχανές, ρυθμίσεις, συντήρηση, επισκευές, ασφάλεια κλπ.). Επίσης στα υπόλοιπα μηχανήματα της παραγωγής για τα οποία θα ασχολείται με την συντήρηση, επιδιόρθωση και Trouble shooting. Η θέση προσφέρει τη δυνατότητα μακρόχρονης καριέρας. Ο Χειριστής Μηχανών θα μπορεί σταδιακά να εξελιχθεί σε Χειριστή Α ή ακόμα και σε Υπεύθυνο βάρδιας ή Τεχνικό Μηχανουργείου εάν διαθέτει πτυχίο μηχανολόγου.

Απαραίτητα προσόντα:

Απολυτήριο τεχνικής σχολής, μηχανολογικού ή ηλεκτρολογικού τομέα.

Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα βάρδιας

Δυναμική προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες διοίκησης και επίλυσης προβλημάτων.

Διάθεση για μάθηση

Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας

Προηγούμενη εμπειρία θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν, ειδικότερα στον τομέα των πλαστικών

Πτυχίο ανώτερης σχολής μηχανικού, μηχανολογικού ή ηλεκτρολογικού τομέα θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Καθήκοντα της θέσης:

Εγκατάσταση και Ρύθμιση καλουπιών στις μηχανές παραγωγής injection moulding και πακεταρίσματος

Χειρισμός των μηχανών παραγωγής πλαστικού

Χειρισμός των μηχανών αυτόματου πακεταρίσματος

Συνεχόμενη επίβλεψη της παραγωγής και διασφάλιση της ποιότητας

Γέμισμα των μηχανών με υλικό και χρώματα

Καθαρισμός και συντήρηση μηχανών, περιφερειακών μηχανημάτων και καλουπιών

Πακετάρισμα παιχνιδιών χειρωνακτικά και διακίνηση προϊόντων προς και εκτός αποθήκης

Εφαρμογή του συστήματος ISO 9001 και γενικότερα των διαδικασιών

Να ταξιδεύει στο εξωτερικό εάν χρειάζεται για εκπαίδευση ή/και εργασίες που αφορούν τις ανάγκες της εταιρείας

Οτιδήποτε άλλο θεωρηθεί απαραίτητο από την Διεύθυνση

Ωφελήματα:

Μισθός και άλλα ωφελήματα αναλόγως προσόντων και πείρας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email recruiting@enginogroup.com με επικεφαλίδα “Χειριστής/τρια Μηχανών”.

Right First Banner Sidebar Banner 2